Tente Pergola

Tente Pergola

Balkon, pencere, teras, dükkanların ön kısımları gibi alanlar için sabit tente modelleri kullanılır. Pergola tente sistemler ise en çok kullanılan modellerdir.

Tente Pergola Nedir?

Balkon, pencere, teras, dükkanların ön kısımları gibi alanlar için sabit tente modelleri kullanılır. Pergola sistemler ise en çok kullanılan modeller arasında olup, çay bahçeleri, restoranlar, bahçeler, havuz başı tesisler gibi alanlarda katlamalı ve ışıklı tasarımları ile kullanılırlar.

Güneşten ve yağmurdan korunmak için en uygun fiyatlı gölge sistemidir.
Güzel renk seçeneği ile işletmenizin markasını saçaklara taşıyacak ürünlerden biridir. Ayrıca farklı alanlarda tercih edilen ve özel evlerde de kullanılabilen bu ürünler, renkli ve sabit akrilik kumaşlar ile birçok farklı tasarımda tasarlanmakta ve uygulanmaktadır.
Tente Sistemleri ile Güneş, yağmur ve olumsuz hava koşullarından korunma sağlanır.
Boyutlarına göre farklı ağırlıklarda olsalar bile uygulaması ve kullanımı kolay olan modellerimiz klasik, mafsallı, çift açılımlı modellerimize motor ve kumanda eklenerek tek noktadan kolaylıkla çalıştırılabilmektedir.
Yoğun kar, yağmur ve şiddetli rüzgarlarda yük ve kırılma riski olduğundan sisteminizi kapatmanız tavsiye edilir.
Kaset modellerimiz motorlu ve kontrollü sistem olmasına rağmen mega modellerde motor ve kontrolör eklenmemektedir. Günümüzde pek çok alanda ayrım gözetilmeksizin kullanılmaktadır.

Tente Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Güneş, soğuk ve yağmurun zararlı ışınlarından korunmak için kullanılan tente sistemleri dış mekanlarda etkin koruma sağlar. Farklı amaçlar için kullanılabilen tenteler günümüzde en çok tercih edilen koruma sistemleri arasında yer almaktadır. Dış mekanlarda farklı alanlarda kullanılabilen tente çeşitleri ve kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:
İşletmeler bazında bakıldığında tente sistemlerinin kafe ve restoran gibi işletmeler tarafından tercih edilmesi dikkat çekicidir. Kafe ve restoranların dış ve bahçe alanlarını güneşten ve yağmurdan korumak, güvenli bir ortam sağlamak için çeşitli tenteler kullanılmaktadır. İşletmelerin özelliklerine göre kurulan tente sistemleri, otomatik ve manuel seçenekleri ile ihtiyacı tam olarak karşılar ve etkin bir koruma sağlar.

Kafe ve restoranların yanı sıra farklı amaçlarla ticaret yapan işletmeler de tente sistemlerini kullanmaktadır. Bioklimatik Pergola sistemleri ayrıca mağazalarda vitrinleri güneşin zararlı etkilerinden korumak, güneşe ve yağmura karşı güvenli bir alan oluşturmak ve diğer çeşitli unsurlardan korunmak için kullanılmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarının vitrindeki ürünlere zarar vermesi engellenir ve ayrıca yukarıdan gelebilecek her türlü nesne ve yaralanmalara karşı koruma sağlar.
Ev ve işyerlerinin bahçe, havuz ve balkonlarında güneş ve yağmurdan korunmak için tente sistemleri kullanılmaktadır. Farklı özelliklere sahip tenteler amacına uygun olarak seçilerek güvenli bir alan sağlanır ve keyifli bir oturma ortamı hazırlanır. Motorlu ve motorsuz tente çeşitleri, özel alanlarda kişilerin ihtiyaçlarına göre sunulmakta olup, pratik kullanım ile güç gerektirmeden rahatlıkla kullanılabilir. Tüm dış mekan tente sistemleri güvenlik kilitlerine sahiptir ve özellikle olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
Tüm bu alanlara ek olarak, olumsuz hava koşullarından korunmak için açık hava otoparkı yapılması gereken alanlar için de tente sistemleri kullanılabilir. Güneşe ve yağmura dayanıklı malzemelerden üretilen tenteler, istenilen renk ve modellerde mevcut olup, ihtiyacınızı tam olarak karşılamak ve dış mekanlarda korunaklı alanlar oluşturmak için farklı ölçülerde üretilmektedir.
Tüm bu alanların yanı sıra özel taleplere göre diğer dış mekanlar için de kullanılabilen tente sistemleri geniş bir uygulama yelpazesi sunmaktadır.